Gyakran ismételt kérdések
Akár nyelvtanulási céllal, akár hosszabb távra keresel külföldi állást, biztosan Neked is van pár megválaszolatlan kérdésed. Kérdések és válaszok babysitter, au pair munkákkal kapcsolatban. S ha esetleg nem találtál választ kérdéseidre, keress bennünket elérhetőségeinken.
Nyelvtanulás külföldön álláslehetőséggel a Home-helpers-től:
Au pair munkák: A Home-helpers-en keresztül Au pair-ként helyezkedhetsz el Angliában, Hollandiában, Ausztriában, Belgiumban, Svájcban, Franciaországban, Spanyolországban, Írországban, Németországban, az USA-ban stb.
GY.I.K. tartalomjegyzék:
1. Fejezet: Állás lehetőségek
2. Fejezet: A jelentkezés
3. Fejezet: Nyelvtanulás
4. Fejezet: Jó tudni!
5. Fejezet: Mely országok közül választhatok?
6. Fejezet: Családválasztás
7. Fejezet: Mindennapok
1. Fejezet: Állás lehetőségek
Milyen állás lehetőséget ajánlunk?
Au pair munka külföldön. Az Au pairség egy kivételes lehetőség a nyelvtanulásra, az ország kultúrájának megismerésére, új barátok szerzésére és nem utolsó sorban pénzkeresésre, ugyanakkor felelősségteljes munka is, hiszen kisgyermekek mindennapi ellátásában való segédkezés. Az Au pair a fogadó családnál él, ott családtagnak számít.
Mennyi időre lehet Külföldre menni? Minimum és Maximum?
A tartózkodási idő minimum 6 hónap, de a legtöbb család 1 évre vagy hosszabb időre keres Au pair-t. Lehetőség van még nyári Au pair munkára, ez 2-3 hónap tartózkodási időt jelent.
Megszabhatom, hogy hány gyermekre és mennyi idős gyerekre szeretnék vigyázni?
Igen. A jelentkezési lapon megjelölt elvárásaid alapján fogunk neked megfelelő családot keresni. Amennyiben az általunk ajánlott család mégsem felel meg neked, akkor keresünk egy másik családot.
Heti hány órában lehet dolgozni?
Heti 25-30 órát dolgozhatsz, ezen felül túlórát fizet a család. Van olyan család, aki heti 35-50 (vagy még több) órára keres Au pairt, ezért természetesen arányosan több fizetés jár.
Lehet-e csak nyárra menni? Mely országokba? Mikor kell jelentkezni?
Igen. Lehetőség van még nyári Au pair munkára, ez 2-3 hónap tartózkodási időt jelent főleg Angliában, Hollandiában, Belgiumban. Esetlegesen más országban is van lehetőség, de általában inkább a fél-egy évet preferálják. A nyári munkáról kora tavasszal érdemes érdeklődni és jelentkezni.
Jelentkezés után mennyi idő mire családot találnak nekem?
Általában jelentkezésed után 1-2 héten belül már tudunk neked családot ajánlani, ez fiúk és párok esetében 3-4 hetet vehet igénybe. Ez persze sokszor a szerencsén is múlik. Ha megfelelőnek találjátok egymást családdal, már meg is kezdődhet a kiutazásod szervezése.
2. Fejezet: A jelentkezés
Hány éves kortól lehet jelentkezni? Mi a felső korhatár? Fiúk is jelentkezhetnek? Párok is jelentkezhetnek?
A jelentkezési korhatár 18-55 év, fiúk esetében 18-30 év (kivétel az USA, ahol 18-26 év), fiúk és párok jelentkezését is várjuk!
Milyen szintű nyelvtudásra van szükség a jelentkezéshez?
A jelentkezéshez nem szükséges nyelvvizsga. Előnyt jelent viszont egy minimum alap szintű nyelvtudás, ebben mi is tudunk segíteni Nyelvtanfolyam Babysittereknek kurzusainkon.
Kell-e tanfolyamot végezni a kiutazás előtt? Babysitter vagy Nyelvtanfolyamot? Van lehetőség tanfolyam elvégzésére utazás előtt?
Babysitter, Au pair tanfolyam nem feltétel, de a családok előnyben részesítik a szakképzett Babysittereket. A Home-helpers folyamatosan indít Babysitter, Au pair képzéseket (gyermek elsősegély tanfolyammal).
Szükséged lehet továbbá minimum alapfokú nyelvtudásra a könnyebb kommunikáció és beilleszkedés érdekében. Ebben segíthetnek a Babysittereknek szóló Nyelvtanfolyamaink, még a kiutazás előtt.
Miért jó, ha elvégzem a Babysitter, Au pair tanfolyamot?
Egyrészt neked nyújt ismeretet, felkészültséget és biztonságot a gyermekekkel való foglalkozáshoz és az eddig ismeretlen helyzetek kezeléséhez. Segít továbbá az új környezetbe, kultúrába való beilleszkedéshez. Másrészt kitűnő referencia a családok számára, könnyebben, gyorsabban találhatod meg a számodra megfelelő családot.
Kell-e referencia gyermekfelügyeletről?
Igen, erre szükséged lesz. Lehet családtól, akiknél már korábban Babysitter vagy Au pair voltál, de lehet a nálunk végzett tanfolyam gyakorlati képzésén szerzett referencia is.
Milyen dokumentumokra van szükség a jelentkezéshez?
Minden szükséges nyomtatványt megkapsz irodánktól a jelentkezéskor. Melyek kitöltése után, az alábbi dokumentumokat kel eljuttatnod hozzánk: Önéletrajz, Kitöltött Jelentkezési lap, 2 db referencia (egy a személyiségeddel kapcsolatban, egy a gyerekekkel való tapasztalataiddal kapcsolatban), orvosi igazolás, erkölcsi bizonyítvány, fénykép, "Kedves család" levél.
3. Fejezet: Nyelvtanulás
Feltétel a nyelvvizsga a jelentkezéshez?
Nem feltétel, de egy alapfokú nyelvtudásra szükséged lesz a szülőkkel való kommunikáláshoz.
Ha semmilyen nyelven nem beszélek, mik a lehetőségek? Van felkészítő tanfolyam még itthon?
Igen, van. A Home-helpers indít Nyelvtanfolyamot Babysittereknek, ahol még kiutazásod előtt részt vehetsz külön Au paireknek, Babysittereknek szóló, akár intenzív nyelvtanfolyamon.
Kötelező nyelviskolába járni a kint tartózkodás ideje alatt? Ha csak családnál szeretnék dolgozni akkor is jelentkezhetek?
Nem kötelező nyelviskolába járnod kinn, ez a családdal való megállapodás kérdése. Ez esetben nem zsebpénzt, hanem teljes fizetést kapsz a családtól.
Milyen nyelvet lehet tanulni?
Amilyet szeretnél, és a helyi nyelviskolában tanítják. Javasoljuk, hogy az ország nyelvét tanuld, hiszen anyanyelvi környezetben sokkal könnyebben sajátíthatod el. De tanulhatsz más nyelvet is, mint amit a családnál használtok. Pl. angol anyanyelvű családnál vagy, de a nyelviskolában németet tanulsz.
Ki fizeti a nyelviskolát?
A kinti nyelviskola nagyjából heti kétszeri másfél-két órás tanfolyamot nyújt, aminek költségeihez a család hozzájárul. (A hozzájárulás mértéke országonként változó.) Ha intenzívebb tanfolyamot akarsz kinn végezni, megteheted, de annak költségeit, a különbözetet neked kell állnod.
Válthatok-e családot, ha bármilyen okból nem jövünk ki, vagy nem érzem jól magam a családnál?
Amennyiben mégsem éreznéd jól magad a családnál, először azt javasoljuk, próbáljátok megbeszélni a problémát. Ha ezek után sem szeretnél ott maradni, bizalommal fordulj ügynökségünkhöz, és mi segítünk új családhoz kerülnöd.
4. Fejezet: Jó tudni!
Milyen költségekkel jár a kiutazás?
A kiutazást neked kell fizetned (kivétel Hollandia, ahol a család állja), a hazautat gyakran a család fizeti, de ez ország- és családfüggő.
Kell-e biztosítás?
Itthon csupán utasbiztosítást kell kötnöd, kinti felelősségbiztosításodat az iroda intézi és a család fizeti.
Feltétel a jelentkezéshez a jogosítvány? Ha van jogosítványom, de nem szeretnék Külföldön vezetni, akkor is jelentkezhetek?
A jelentkezésnek nem feltétele a jogosítvány (kivétel az USA, ahol szükséged lesz rá), de előny, ha van. Ezt a családok minden esetben előre jelzik. Ha van jogosítványod, de nem szeretnél Külföldön vezetni, ezt az adatlapon jelezheted.
Miben segít a hazai és a kinti iroda?
Segítünk a családkeresésben, a szükséges dokumentumok összegyűjtésében, az utazásod megszervezésében, az esetleges családváltásban, illetve a kint léted alatt felmerülő bármilyen problémában.
Tarthatom a kapcsolatot a többi kint tartózkodó Au pairrel?
Igen, az irodán keresztül megkaphatod az elérhetőségeiket.
5. Fejezet: Mely országok közül választhatok?
Választható, hogy melyik országba, városba szeretnék menni?
Igen, választható az ország, illetve a város is. Természetesen függ a nyelvtudásodtól is, hogy melyik országba van lehetőség elhelyezkedni. Pl. alapfokú angol nyelvtudással szinte bármelyik országba el lehet helyezkedni, míg a német vagy francia nyelv sokkal kevesebb lehetőséget nyújt.
Milyen anyanyelvű családhoz mehetek? Csak olyan nyelvű családot választhatok, amilyen nyelvet kint tanulni szeretnék?
Mehetsz magyar családhoz, vagy olyan anyanyelvű családhoz, amilyen nyelvből egy alapszintű nyelvtudással rendelkezel. A kint tanult nyelvet a családtól és az országtól függetlenül választhatod (a helyi nyelviskola kínálatából).
Angol alapfokú nyelvtudással mely országokba van lehetőség családnál elhelyezkedni?
Anglia, Hollandia, Spanyolország, Írország, Skócia, Németország, Belgium, Svájc, Franciaország, USA stb.
Német alapfokú nyelvtudással mely országokba van lehetőség családnál elhelyezkedni?
Németország, Ausztria, Hollandia, Belgium, Svájc stb.
6. Fejezet: Családválasztás
Mi a menete a családválasztásnak?
Miután kiválasztottad, melyik országba mennél, ki kell töltened a jelentkezési lapot, illetve az általunk kért anyagokat el kell juttatnod hozzánk. Ezután mi ajánlunk neked egy családot, ha szimpatikusnak ítéled őket, a család felhív téged telefonon. Ha nem volt sikeres a beszélgetés, akkor tovább folytatjuk a keresést. Ha sikeres volt, akkor elkezdjük intézni a kiutazásod.
Tudok-e beszélni a családdal mielőtt döntenem kell?
Természetesen, a család fog téged hívni telefonon.
Dátumhoz kötött a jelentkezés, kiutazás vagy egész évben lehet jelentkezni?
A jelentkezés nincs dátumhoz kötve, egész évben folyamatosan lehet jelentkezni. Ez alól kivétel a nyári munka, amiről kora tavasszal érdemes érdeklődnöd.
Ha már voltam Au pair, lehet-e újra menni, akár más országba?
Igen, lehet. Az eljárás ugyanúgy működik, mintha először mennél, csak így már van egy jó referenciád!
Haza utazásom után van lehetőség itthon Babysitterkedni? Mi a feltétele?
Igen, van. A Home-helpers segít, hogy itthon is megtaláld a számodra megfelelő családot.
Járhatok-e külföldön iskolába (középiskola, felsőoktatás)?
Igen. Ez a terület a családdal való megállapodás kérdése.
7. Fejezet: Mindennapok
Mi a feladata az Au pairnek a családnál?
Au pairként a család tagjának számítasz. Általános feladataid közé fog tartozni a gyerekek ébresztése, öltöztetése, elkészítése óvodára, iskolára, esetlegesen el is kell kísérned őket. Feladatod lesz kisebb házimunkák végzése (rendrakás, mosogatás, vasalás, ezek mind a családdal való megegyezés szerint). Kicsi gyermeknél a napközbeni gondozás, játék, séta. Nagyobb gyerekek esetében értük menni az óvodába, iskolába, velük együtt tanulni, játszani, sportolni stb. Esetenként a gyermekek számára könnyű, egyszerű ételek készítése. Az estéid nagyrészt szabadok, amennyiben nem kérnek meg (hetente maximum 3-szor) esti babysittelésre. Tudnod kell azonban, hogy minden család más, és ezért minden elvárás is más. Az, hogy konkrétan, hogy fog kinézni az életed kinn, nagyrészt a családodtól és a velük való megegyezésedtől függ.
Hol van a szállás és mennyibe kerül?
Au pair-ként a családnál fogsz lakni és dolgozni. A család saját tagjaként fog téged befogadni és kezelni. Teljes ellátást biztosítanak neked és saját szobád lesz.
Mennyi a fizetés? Zsebpénz? Lehet túlórát, mellékállást vállalni?
Au pair-ként a családnál teljes ellátást és egy saját szobát kapsz. Heti 25-50 órát dolgozhatsz, ezen felül túlórát fizet a család. A fizetésed a munkaidőddel arányosan 350-1000 Euro között lehet.
Jár szabadság, szabadnap az Au pairnek?
Igen. Általában heti 25-50 órát dolgozhatsz, és legalább egy napnak szabadnak kell lennie. A munkaidődön felül túlórát fizet a család (amit megegyezés szerint szabadidőként is megkaphatsz), és maximum heti 3-szor kérhetnek meg esti gyerekfelügyeletre. Kötelezően kapsz félévenként 7 nap fizetett szabadságot.
Kint tartózkodásom alatt kihez fordulhatok, ha segítségre van szükségem?
Kinti és itthoni irodánkhoz bármikor bátran fordulj segítségért!