Blog 7/10

A korai nyelvtanulás minden kétséget kizáróan a gyerekek hasznára válik a későbbiekben, azt azonban egy felnőttnek sem szabad elfelejtenie, hogy erőltetni semmiképpen sem szabad! Az iskolában így is, úgy is kezdetét veszi a nyelvoktatás, nem dől tehát össze a világ, ha az óvodások - vagy még kisebbek - nem kötnek szoros kapcsolatot az idegen nyelvekkel.


A babahordozásban az a nagyszerű, hogy nem csak a gyerekeket teszi boldoggá, hanem a felnőtteknek is felejthetetlen élményeket nyújt - főleg akkor, ha a megfelelő eszközöket használják. Nem utolsó sorban praktikus is, hiszen a hordozás során két szabad kezünk marad! A hordozás a kötődő nevelés egyik alappillére, ami nagyban hozzájárul ahhoz, hogy elmélyüljön a felnőttek és a gyerekek közötti kapcsolat. Amellett, hogy pozitívan hat a kicsik közérzetére...


Utazni – főleg hosszabb időre – nem mindig olcsó mulatság, főleg akkor, ha az ember épp hogy befejezte a tanulmányait. Lelkesedésből és nyitottságból ilyenkor általában nincs hiány, az anyagi lehetőségek azonban gyakran korlátozottak. Az au-pair munka tökéletes megoldást jelenthet: nem csak izgalmas országokba repíthet el, hanem még ahhoz is hozzásegíthet, hogy saját keresettel büszkélkedhessünk...


Van, aki folyamatosan szeretné bővíteni az ismereteit, ám azt felnőttként már nem is olyan könnyű kivitelezni, hiszen munka és család mellett nehéz még egy kurzust is beilleszteni a tennivalók sorába. Másokat a munkahelyük ösztönöz arra, hogy szélesítsék a látókörüket, de szép számmal akadnak olyanok is, akiket az élet kényszerít arra, hogy új szakmát tanuljanak. 


Még ma is - mikor a legtöbb embernek már a "kezéhez nőtt" a telefonja - sokan vannak azok, akik szerint ördögtől való találmány a tablet, a világháló és az okostelefon, mások viszont majd' kicsattannak a büszkeségtől, mert az óvodás korú gyerekük előbb megtanultak a neten szörfözni, mint cipőt kötni. Akár tetszik, akár nem, a most felnövekvő gyerekek számára teljesen természetes használati tárggyá váltak a legújabb technikai eszközök, ezért is illetik őket a "digitális generáció" elnevezéssel. 


Amikor hideg van, vagy szakad az eső, szobafogságra kényszerülünk és nehéz kitalálni, mivel üssük el az időt, főleg ha már átlapoztuk a kedvenc mesekönyveket, eleget gyurmáztunk és a plüssállatokat is megetettük. Ilyenkor jöhet a fejtörés, hogy mivel tehetjük szórakoztatóvá a négy fal között töltött időt, lehetőleg anélkül, hogy a tévé vagy a tablet elé ültetnénk a gyerekeket. Íme néhány bevált tipp! 


A tüsszögésről, az orrfolyásról és a köhögésről a hidegebb hónapok közeledtével mindenkinek a megfázás jut eszébe, már csak azért is, mert a levegőben szálló pollenek mértéke rohamosan visszaesett. Igen ám, de nem csak a pollenekre lehetünk allergiásak! Mennyivel egyszerűbb lenne az allergiások élete, ha csak a pollenek okoznának számukra kellemetlenségeket…


A szabadban töltött vidám perceket igencsak beárnyékolhatják a körülöttünk zsongó szúnyogok, darazsak és méhek, ami viszont ennél is rosszabb, ha meg is csípnek. Jó, ha felkészülünk az ilyen esetekre, a gyerekek ugyanis nem csak a fájdalomtól szenvedhetnek, hanem meg is ijedhetnek.A hangyák és a szúnyogok csípése nem is olyan vészes, bár ezek sem kellemesek. A darazsak és a méhek fullánkja azonban kimondottan fájdalmas sebet ejthet, nem beszélve arról, hogy akár allergiás reakciót is kiválthat...